Gerard Pique. Urodzony na Camp Nou

Mateusz Bystrzycki. Gerard Pique. Urodzony na Camp Nou
Mateusz Bystrzycki. Gerard Pique. Urodzony na Camp Nou
4.1 z 5, podano 21 głosów

Ku zdumieniu mediów Barcelona zainwestowała kilka milionów euro, aby  pozyskać zawodnika z rezerw Manchesteru United. Gerard Piqué wracał do  klubu swojego dzieciństwa. Wniósł do ukochanej drużyny zupełnie nową  jakość. Sześć trofeów w pierwszym sezonie nie pozostawiało złudzeń –  miejsce na środku defensywy Blaugrany czekało właśnie na niego.

W ciągu zaledwie kilku lat wygrał w profesjonalnej piłce absolutnie  wszystko, co tylko było możliwe – tak z Barceloną, jak z reprezentacją  Hiszpanii. Jest niezwykle doświadczony, ale wciąż młody i głodny  kolejnych sukcesów. Ma przed sobą jeszcze wiele lat gry. Jego status  jednego z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych obrońców  w historii piłki nożnej jest niezagrożony.

Gerard Piqué to postać barwna, pełna energii i sprzeczności. Taka też  jest jego biografia – przekrojowa, dygresyjna, napisana z prawdziwą  pasją, z miłości do katalońskiego klubu.

Piqué jest jednym z najlepszych obrońców świata.

Pep Guardiola

Zawsze słucham wskazówek Piqué. On wie, jak należy się ustawiać i odbierać piłkę.

Sergio Busquets

Pique to nie tylko doskonały obrońca, ale również dobry człowiek.

Carles Puyol

To jeden z najlepszych obrońców, jakiego widział hiszpański futbol.

Fernando Hierro

Gerard Piqué to człowiek, którego ścieżka życiowa rysuje się  w bardzo konkretny sposób: po zakończeniu kariery zajmie się  działalnością na rzecz ukochanego klubu, po czym zostanie jego  prezydentem. Sam ma takie plany i ich nie ukrywa. Ten znakomity obrońca –  bez kozery nie zostałby nazwany Piquénbauerem – przysporzył Barcelonie  na całym świecie być może więcej fanów niż Leo Messi. Kibicką Barçy  uczynił bowiem swoją życiową partnerkę, słynną piosenkarkę Shakirę, za  którą idą jej wyznawcy. Prywatnie jest bardzo dowcipnym, wyluzowanym  gościem. Takim, którego da się lubić.

Leszek Orłowski, Canal+ oraz Piłka nożna

Piqué ma wyjątkowo wszechstronną osobowość. Bóg obdarzył go  niesamowitym talentem, inteligencją i godną podziwu, wspierającą rodziną  – a także ogromnym apetytem na życie. W wieku zaledwie 27 lat Gerard  udowodnił, że talenty, które otrzymał, trafiły do właściwego człowieka.

Graham Hunter

Silny, inteligentny i technicznie uzdolniony. Piqué stał się  zawodnikiem, na którego brak pierwsza drużyna nie może sobie pozwolić.  Z trzema pucharami Ligi Mistrzów, 19 trofeami zdobytymi w kraju, a także  mistrzostwem świata w 2010 i mistrzostwem Europy w 2012 roku Piqué już  wspiął się na wyżyny, o których większość piłkarzy może tylko pomarzyć.

Jimmy Burns

Przeczytaj książkę «Gerard Pique. Urodzony na Camp Nou» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.