Tony Adams. Uzależniony

Ian Ridley. Tony Adams. Uzależniony
Ian Ridley. Tony Adams. Uzależniony
3.9 z 5, podano 18 głosów

„Płakałem jak nigdy dotąd. Z powodu 12 lat picia, które jakoś udawało mi się łączyć z zawodową karierą piłkarza”.

Miał tylko dwa nałogi, jeden silniejszy od drugiego: futbol  i alkohol. Pierwszy pozwolił mu zostać legendą Arsenalu i jednym  z najlepszych piłkarzy swoich czasów. Drugi omal nie doprowadził go na  samo dno…

Nie opamiętał się, gdy za jazdę po pijaku został skazany na dziewięć  miesięcy więzienia. Nie powstrzymało go wydanie podczas jednego wieczoru  w nocnym klubie prawie sześciu tysięcy funtów ani wypadek, po którym na  głowę założono mu 29 szwów. Dopiero gdy po Euro 1996 wpadł w trwający  siedem tygodni ciąg, zrozumiał, że musi zmienić swoje życie i poddać się  terapii.

Autobiografia Tony’ego Adamsa to nie tylko barwna opowieść  o piłkarskiej karierze i pojedynkach z napastnikami. To także  wstrząsająca relacja z najważniejszej życiowej bitwy – długiej  i wyczerpującej walki z alkoholizmem.

***

Człowiek z krwi i kości, a nie chłopiec z plakatów. Prawdziwy  mężczyzna z prawdziwymi problemami. Tony Adams historię życia ma wyrytą  na twarzy. Upadki, powstania, ciągła walka – z przeciwnikami, ale przede  wszystkim z samym sobą. Przed wami jedna z najmocniejszych piłkarskich  książek, jakie kiedykolwiek powstały.

Krzysztof Stanowski, Weszlo.com

Kiedy rozbijał butelki o głowę, wydawał się niesamowicie silny.  Tą książką pokazuje, że rzeczywistość była zgoła inna. Warto poznać  historię Tony’ego Adamsa – ku przestrodze.

Damian Bednarz, Retro Futbol

Czy uzależnienie od futbolu może być silniejsze niż alkoholizm?  Wciągająca historia walki o życie i karierę jednego z najlepszych  angielskich piłkarzy w historii. Uwaga: ta lektura łatwo uzależnia.

Jakub Knapik, redaktor Kanonierzy.com

Przeczytaj książkę «Tony Adams. Uzależniony» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.