Alex Ferguson. Być liderem

Alex  Ferguson. Alex Ferguson. Być liderem
Alex  Ferguson. Alex Ferguson. Być liderem
3.6 z 5, podano 10 głosów

27 lat, jeden klub. Manchester United pod moimi rządami.

Inspirujący przewodnik jednego z najlepszych piłkarskich menedżerów w historii!

Jak prowadzić zespół do wielkich sukcesów i utrzymać go na szczycie przez lata?

Sir Alex Ferguson jest jednym z niewielu liderów,  którzy naprawdę wiedzą, jak tego dokonać. W ciągu 38 lat kariery  menedżerskiej sięgnął po zdumiewającą liczbę 49 trofeów i pomógł  Manchesterowi United stać się jedną z największych światowych marek.

W tej inspirującej książce zdradza sekrety swojego warsztatu  i opowiada o umiejętnościach, które cenił i ceni najwyżej: jako piłkarz,  trener, człowiek, LIDER. Skupia się na wartościach nieodłącznie  kojarzonych z jego stylem zarządzania: dyscyplinie, kontroli, pracy  zespołowej i motywacji. Porusza także tematy mniej oczywiste, choć  równie istotne w drodze do sukcesu: wyznaczanie zadań, analizę  informacji i radzenie sobie z porażką.

Być liderem powstała we współpracy z inwestorem sir Michaelem  Moritzem, długoletnim przyjacielem sir Alexa. To książka napisana  szczerze, mądrze i z humorem, pełna ciekawych spostrzeżeń poczynionych  dzięki pracy z najlepszymi piłkarzami: Cristiano Ronaldo, Davidem  Beckhamem czy Erikiem Cantoną. Przedstawiane w niej osobiste historie  koncentrują się wprawdzie na futbolu, ale adresatem publikacji może być  każdy – niezależnie od tego, czy rozwijasz własny biznes, jesteś  nauczycielem, czy pracujesz w małym zespole.

To pozycja, która pomoże ci STAĆ SIĘ LEPSZYM LIDEREM.

***

Ferguson na niemal 400 stronach przedstawia  niesamowite historie i obserwacje. Fani futbolu mogą jedynie narzekać,  że książka kończy się zbyt szybko.

„Daily Express”

Podwaliny sukcesu Manchesteru United położył Ferguson. Jego  niemal patologiczna obsesja futbolu i wygrywania stała się studium  przypadku w zakresie przywództwa.

Lionel Barber, „Financial Times”

Być liderem jest o przywództwie, zarządzaniu i dążeniu do  sukcesu. To fantastyczna książka, jedna z najlepszych pozycji tego  rodzaju.

Marcus Berkmann, „Daily Mail”

BIOGRAM

Sir Michael Moritz urodził się w Cardiff, studiował  na Oxfordzie i pod koniec lat 70. został dziennikarzem „Time’a”. Poznał  wówczas młodego Steve’a Jobsa i napisał pierwszą książkę o Apple, jaka  powstała: Małe królestwo. Prywatna historia komputera Apple (The Little  Kingdom: The Private Story of Apple Computer). Był także współautorem  książki biznesowej W drodze do upadku. Historia Chryslera (Going for  Broke: The Chrysler Story), a w 1986 roku dołączył do firmy Sequoia  Capital z Doliny Krzemowej.

Bliskie związki Seqoui z młodymi założycielami firm technologicznych  zaowocowały udziałami w spółkach wartymi niemal 1,5 biliona dolarów –  najwięcej ze wszystkich prywatnych firm inwestycyjnych na świecie.  Zawarte są w tym inicjacyjne inwestycje w przedsiębiorstwa takie jak  Apple i Cisco, a także w ostatnich latach w YouTube’a, Airbnb, Dropboxa  i WhatsApp. Michael Moritz był członkiem zarządu Google’a, Yahoo!,  PayPala i LinkedIn.

W 2012 roku został prezesem Sequoia Capital, a rok później doczekał  się tytułu szlacheckiego. Filantropijna działalność jego rodziny  obejmuje największy w Europie program stypendiów dla studentów z rodzin  z małym dochodem. Jest synem uchodźców z nazistowskich Niemiec, mieszka  w San Francisco z żoną Harriet Heyman.

Sir Alex Ferguson urodził się w 1941 roku w Govan  w Szkocji. Jako bramkostrzelny środkowy napastnik pobił krajowy rekord  transferowy, gdy przechodził do Glasgow Rangers. W 1974 roku rozpoczął  karierę menedżerską w East Stirlingshire i St. Mirren, następnie zaś  trafił do Aberdeen, z którym regularnie odnosił sukcesy na krajowym  podwórku, przypieczętowując je zwycięstwem w finale Pucharu Zdobywców  Pucharów nad Realem Madryt w 1983 roku, co przykuło uwagę szerszej  publiczności.

W 1986 roku rozpoczął pracę w Manchesterze United. Z Czerwonymi  Diabłami sięgnął po 38 trofeów, w tym pięć Pucharów Anglii, 13 tytułów  mistrza Anglii i dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów. W 1999 roku sięgnął  z Manchesterem po potrójną koronę i otrzymał tytuł szlachecki. Łącznie  zdobył 49 trofeów, co czyni go najbardziej utytułowanym brytyjskim  menedżerem w historii.

W 2013 roku sir Alex ogłosił przejście na emeryturę, ale nadal pełni  w United rolę dyrektora, wykłada także na Harvard Business School na  kursach dla kadr zarządzających.

Przeczytaj książkę «Alex Ferguson. Być liderem» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.