Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony

Luca Caioli. Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony
Luca Caioli. Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony
2.6 z 5, podano 12 głosów

Kim jest 22-latek z fantazyjnym irokezem, który ma dać Brazylii szóste mistrzostwo świata?

79. minuta, na murawę stadionu w Gdańsku wbiega drobny chłopak   z ubogich przedmieść Sao Paulo. Polscy fani Barcelony wstają z miejsc,   nie mają wątpliwości, że są świadkami czegoś wyjątkowego. Na ich oczach   zaczyna się nowa era w historii klubu – debiutuje nowa jedenastka   w barwach Blaugrany: Neymar da Silva Santos Junior.

Miał zaledwie cztery miesiące, kiedy cudem wyszedł cało z tragicznego   wypadku samochodowego. W 2006 roku był o krok od podpisania kontraktu…   z Realem Madryt. Zrezygnował, aby w następnych latach zostać gwiazdą   brazylijskiego Santosu – frekwencja na stadionie potroiła się,   a sprzedaż koszulek wzrosła sześciokrotnie.

W Europie pozostawał postacią tajemniczą, rzadko oglądano jego   występy, ale fama o jego piłkarskim geniuszu rosła z roku na rok. Po   transferze do Barcelony skromnie zadeklarował, że przybywa do Europy   tylko po to, by pomóc Leo Messiemu pozostać najlepszym na świecie.

Ale czy na pewno? Jest młodszy, niepokorny i zdaniem fachowców –   lepszy technicznie. W Brazylii już okrzyknięto go następcą Pelégo.

Najpierw  Neymar i Messi mają razem zdobyć  najcenniejsze klubowe trofea dla FC  Barcelony. Ale potem maksymalnie  zdeterminowani staną naprzeciwko  siebie podczas brazylijskiego mundialu.

Przeczytaj książkę «Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.