David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię

Paul  Trynka. David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię
Paul  Trynka. David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię
2.8 z 5, podano 22 głosów

Ziggy Stardust, Changes, Under Pressure, Let’s Dance, Fame, Heroes i oczywiście Starman to sztandarowe utwory Davida Bowiego, artysty,  którego sposób bycia zadomowił się w naszej świadomości na dobre,  równolegle z jego muzyką. Pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi –  od Iggy’ego Popa, przez Freddiego Mercury’go, aż do Johna Lennona.  Sprzedał 136 milionów albumów, dysponuje jedynym w swoim rodzaju głosem,  a jego twórczość wywarła znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak  Nirvana czy Franz Ferdinand.

Starman. Człowiek, który spadł na ziemię to interesujące podsumowanie kariery Davida Bowiego. Liczne i, co  najważniejsze, trafne spostrzeżenia oraz wywiady z współpracownikami i  artystami, którzy wiele wnieśli do jego kariery, czynią niniejszą  książkę biografią z prawdziwego zdarzenia. Bo czego więcej można chcieć  od rockowej biografii? Każdy epizod kariery Bowiego został opisany z  niezwykłą dbałością o szczegóły, a liczne anegdoty sprawiają, że Starmana czyta się jednym tchem. Autor nie idealizuje artysty, nie tworzy  sztampowej laurki, natomiast sprawia, że bohatera tej książki nie sposób  nie lubić, nawet jeśli nie jest się jego fanem.

Paul Trynka analizuje wpływ Davida  Bowiego na świat popkultury. W niniejszej książce przytacza ponad  trzysta niepublikowanych dotychczas rozmów z osobami mniej lub bardziej  związanymi z piosenkarzem – szkolnymi kolegami, menedżerami, muzykami  oraz jego bliskimi.

„Potrzeba napisania o Davidzie Bowiem  wynikła podczas prac nad biografią Iggy’ego Popa – mówi Trynka. – Kiedy  pisałem o Iggym, natknąłem się na wiele intrygujących faktów dotyczących  powstawania albumów The Idiot i Low, przy których  pracował właśnie David Bowie. Zbierając materiały do swojej publikacji o  Iggym, przeczytałem mnóstwo książek o Bowiem i doszedłem do wniosku, że  dla kogoś równie dociekliwego jak ja wiedza w nich zawarta jest  niewystarczająca”.

Brytyjski dziennikarz muzyczny Paul  Trynka zastanawia się nad rozmiarami zadziwiającej androgynii, która  uczyniła z Bowiego prawdziwego człowieka lat siedemdziesiątych. Tej  biografii bardzo blisko do miana totalnej. Nad książką Starman. Człowiek, który spadł na ziemię pochyliłem się z prawdziwą przyjemnością

– „The New York Times”

Przeczytaj książkę «David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.