Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae

Chris  Salewicz. Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae
Chris  Salewicz. Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae
4.55 z 5, podano 5 głosów

Boba Marleya  opłakiwały miliony, kiedy po ciężkiej walce z rakiem odszedł w maju 1981  roku. Rastafariański gwiazdor reggae, dzięki któremu uwaga całego  świata zwróciła się na jamajską muzykę, urzekał publiczność swoją wizją  pokoju, harmonii i miłości. Jego bunt odmienił świat.

Chris Salewicz, który spędził trochę  czasu z Bobem Marleyem na Jamajce, daje nam kompletny obraz jego życia –  od niepozornych początków do międzynarodowej sławy. Nigdy wcześniej  niepublikowane wywiady z dziesiątkami osób, które znały Marleya, zostały  poprzetykane narracją, która ożywia nie tylko rastafariańskie wierzenia  i jamajską scenę muzyczną, ale także ducha samego króla reggae.

Salewicz wystawia na światło dzienne prywatne życie Marleya efektywniej niż jakikolwiek biograf. – „The Sunday Times”

To niezbędna biografia, która śledzi  ewolucję muzyki buntu. Uczestnictwo autora w wydarzeniach czyni tę  książkę jeszcze bardziej wartościową. – „Mojo”

Chris Salewicz dostarcza nowego  punktu widzenia na portret złożonej i zatroskanej osobowości muzyka.  Posiłkując się szczegółowymi wywiadami z najbliższymi Marleyowi osobami,  kreśli obraz człowieka doświadczonego przez brak bezpieczeństwa i  stabilności. – „Times Library Supplement”

Celowo wyolbrzymia konkretne fakty i rysuje uczciwy wizerunek artysty. – „Pride”

Szybsza, pełniejsza i bardziej  uczciwa niż poprzednia biografia Marleya. Salewicz podziwia Boba i  przedstawia go bez niepotrzebnego nadawania mu boskich cech. – „Barnes & Noble Review”

Od skromnych początków w Nine Miles, przez lata spędzone w Kingston i czas sławy, aż do przedwczesnej śmierci w 1981 roku – Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae stanowi doskonałą ocenę człowieka i mitu. – „The Independent”

Praca Salewicza przejdzie test  każdego fana Marleya i muzyki reggae. Dla niewtajemniczonych niniejsza  książka stanowi doskonałe wprowadzenie do historii legendarnego muzyka z  Trench Town. – „The Independent Weekly”

O autorze:

Chris Salewicz zajmuje się dokumentowaniem kultury popularnej od ponad  trzydziestu lat – w druku, radiu i telewizji. Swoje teksty o  zróżnicowanej tematyce publikował w „Sunday Timesie”, „The Independent”,  „The Daily Telegraph”, „Conde Nast Traveller”, „Q”, „Mojo”, „The Face”,  „Time Out” i wielu innych brytyjskich periodykach, jak również  czasopismach na całym świecie. Jest autorem 15 książek, w tym kilku  bestsellerów. Pełnił rolę narratora w filmie dokumentalnym Zew Wolności (2010), opowiadającym o roli polskiego rock and rolla w walce z komunizmem.

Przeczytaj książkę «Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.