Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania

Guillem Balague. Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania
Guillem Balague. Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania
3.55 z 5, podano 12 głosów

„Zapnijcie pasy, spodoba wam się ta przejażdżka”.

Kiedy obejmował FC Barcelonę, był  czwartym najgorzej opłacanym trenerem w lidze. Słaby początek wcale nie  zapowiadał tego, co miało nadejść: że wkrótce stworzy najlepszą drużynę  w historii futbolu.

Guillem Balagué dotarł do najgłębszych  zakamarków jego umysłu i pilnie strzeżonych tajemnic szatni Camp Nou.  Wszystko po to, by wyjaśnić jego trenerski fenomen. Messi przemieniony  w potwora. Kulisy konfliktów z Eto’o, Ibrą i Bojanem. Zapis  przedmeczowych odpraw i mów motywacyjnych. Relacje Iniesty, Xaviego,  Piqué i wielu, wielu innych…

Wyjątkowa biografia Pepa Guardioli.  Człowieka, który po wygraniu Ligi Mistrzów wyznał: „Nigdy sobie tego nie  wybaczę. Zawiodłem”. I który do perfekcji opanował najtrudniejszą ze  sztuk: sztukę zwyciężania.

Za zawodem trenera stoi wiele emocji, zwycięstw  i porażek. Książka ukazuje Guardiolę jako człowieka sukcesu, który  jednak musi radzić sobie z wieloma rozterkami. Codziennie podejmuje  trudne decyzje, a kibiców interesuje tylko zwycięstwo. Balagué świetnie  poradził sobie z ukazaniem ludzkiej strony tej profesji.

Michał Probierz

Bezczelny gość z tego Guillema Ballagué. Nie dość, że  sprawia wrażenie, jakby wiedział, co myśli Guardiola, to jeszcze  potrafi o tym powiedzieć Aleksowi Fergusonowi, a zaglądając za kulisy  odejścia Pepa z Barcelony, przygotowuje jego rozstanie z Bayernem. Ta  książka nie spodoba się wszystkim – i dlatego jest tak ciekawa.

Michał Okoński, „Tygodnik Powszechny”, Sport.pl

Pep Guardiola – jeden z ostatnich romantycznych  trenerów w komercyjnym świecie piłki nożnej. Ta biografia ujawnia, jak  podejmuje wszystkie swoje decyzje. Również te z mistrzowskiej Barcelony.  Każdy trener powinien poznać sposób myślenia Pepa.

Rafał Ulatowski

Jeżeli Barcelona jest czymś więcej niż klubem, to Guardiola jest kimś więcej niż po prostu trenerem. Més que un entrenador.

Tomasz Ćwiąkała, Weszło

Człowiekowi się wydaje, że już wszystko umie, a przy  takim trenerze zmienia zdanie. Guardiola jest stuprocentowym  profesjonalistą. Do bólu zwraca uwagę na wszelkie detale. W jego pracy  nie ma miejsca na fuszerkę czy nawet najmniejsze niedopatrzenie.

Robert Lewandowski, w wywiadzie dla „Faktu”

Przeczytaj książkę «Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.