Dziedzicząc miłość. Część I. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny

Edward Piega. Dziedzicząc miłość. Część I. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny
Edward Piega. Dziedzicząc miłość. Część I. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny
3.2 z 5, podano 25 głosów

Książka – świadectwo. Książka – wspomnienie. Książka – testament.

Wojna zarejestrowana oczami dziesięcioletniego Krzysia, który –  osierocony przez rodziców i odłączony od dalszej rodziny – tuła się i  pracuje na utrzymanie, by przetrwać wśród obcych.

Walcząc o życie chłopiec zagrzebie się w gnijących odpadkach w trakcie  łapanki po zamachu na Kutscherę, ucieknie sprzed lufy celującego w jego  czoło gestapowca, zostanie nieświadomym swej roli kurierem wielokrotnie  przekraczającym zieloną granicę między III Rzeszą a Generalną Gubernią,  będzie pracować w piwiarni u folksdojcza, głodować i zarabiać na życie  śpiewaniem w okupowanej Warszawie, stanie się celem polowania dla pilota  sowieckiego myśliwca i prawie zamarznie, powracając do przybranego  domu.

Edward Piega – emerytowany pracownik Instytutu Lotnictwa w Warszawie z  ponad 40-letnim stażem pracy. Konstruktor z wyboru, poeta i prozaik z  zamiłowania. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę oddał się w pełni  swojej pasji, dzięki której powstał zbiorek wierszy i opowiadań,  częściowo publikowanych w wortalu literackim Granice.pl pod loginem  dedal23 oraz www.interwencjaprawna.pl/wiersze lub opowiadania.  Opowiadanie, „Pestki palone, pestki...” zostało wyróżnione w konkursie  „Seniorzy klawiaturą i piórem”. Ukoronowaniem pasji literackiej autora  jest niniejsza autobiografia.

Przeczytaj książkę «Dziedzicząc miłość. Część I. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.