Wigilijne psy i inne opowieści

Łukasz Orbitowski. Wigilijne psy i inne opowieści
Łukasz Orbitowski. Wigilijne psy i inne opowieści
4.45 z 5, podano 24 głosów

Książka laureata Paszportu POLITYKI 2015

Kultowe opowieści Łukasza Orbitowskiego

Niewyjaśnione samobójstwa taksówkarzy. Droga widziana tylko przez  nielicznych. Spalony blok z lokatorem, którego nie powinno w nim być.  Przekręt wystawiający przyjaźń na próbę. Przesyłka na zawsze  odmieniająca życie doręczyciela…

Łukasz Orbitowski w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt przed nim,  pokazuje świat, w którym rodzą się współczesne koszmary: świat polskich  blokowisk, miejskiego brudu, pierwszych poważnych związków, porannej  wódki. Krwisty, podszyty czarnym humorem język tych opowieści, a także  niezwykła wyobraźnia autora sprawiają, że Wigilijne psy hipnotyzują i niepokoją od pierwszych stron.

Oto drugie wydanie, gruntownie zredagowane oraz wzbogacone o dodatkowe teksty.

E-book zawiera dodatkowe opowiadanie "Objawienia", niedostępne w papierowym wydaniu książki.

***

Gawędy niesamowite XXI wieku: czasami przerażające, czasami  zaskakujące, czasami śmieszne. Opowieści Łukasza Orbitowskiego zawsze  jednak brzmią prawdziwie…

Jacek Dukaj

Z wielką frajdą czytam wczesne opowiadania Orbitowskiego. Dobrze  mu służy ta forma. Jest i groza, i młodzieńcze wtajemniczenia, jest i  polska prowincjonalna. Niektóre motywy czy bohaterów rozpoznamy w jego  późniejszych książkach. Orbitowski z tamtych czasów nie był tak znany,  ale już był ukształtowanym pisarzem, który potrafił trzymać w napięciu. A  przy takich opowiadaniach jak Pan Śnieg i Pan Wiatr  ciarki przechodzą  po plecach.

Justyna Sobolewska, „Polityka”

Lektura Orbitowskiego to czysta przyjemność! W katalogu licznych  jego zalet ważne miejsce zajmuje szczerość – w tym, co mówi, w tym, co  pisze, i w tym, jak pisze. Proszę sięgnąć i samemu się przekonać!

Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia

  • Kategoria: Bajki
  • Wydawca: OSDW Azymut
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • ISBN: 978-83-7924-612-0

Przeczytaj książkę «Wigilijne psy i inne opowieści» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.