Transdyscyplinarność badań nad komunikacją medialną. T. 2: Osobiste - prywatne - intymne w przestrzeni publicznej

Группа авторов. Transdyscyplinarność badań nad komunikacją medialną. T. 2: Osobiste - prywatne - intymne w przestrzeni publicznej
Группа авторов. Transdyscyplinarność badań nad komunikacją medialną. T. 2: Osobiste - prywatne - intymne w przestrzeni publicznej
3.3 z 5, podano 20 głosów

Prywatność jest traktowana w monografii jako wielki i ważny temat współczesności, ludzka potrzeba jej chronienia i ujawniania, a z drugiej strony – jej poznawania.

W tym tomie spotykają się badacze z Uniwersytetu Śląskiego, których połączyła refleksja nad istotą i przejawami prywatności oraz właściwości jej bliskich: tego, co osobiste i intymne. Zaprezentowano tu perspektywy oglądu problemu i zjawisk mu towarzyszących: językoznawczą, literaturoznawczą, kulturoznawczą i medioznawczą.

W tomie autorzy przyglądają się mediom jako zasadniczej przestrzeni dyskursu publicznego, ale też umieszczają media w kontekście jego kilku innych sfer. Ukazują wkroczenie problematyki prywatnej i językowych manifestacji prywatności w różnych sferach dyskursu publicznego, koncentrując się szczególnie na polu medialnym jako tej przestrzeni społecznej, która organizuje życie jednostki. Uwagę skupiają na literaturze pięknej, która doświadczenie intymności ceni szczególnie. Dostrzegają też wkraczanie pewnych aspektów prywatnych w sfery dotychczas ją wykluczających – w piśmiennictwo naukowe.

Autorzy zastanawiają się nad jej potencjałem retorycznym. Podejmują refleksję nad mechanizmami selekcji dokonywanymi przez upubliczniającymi prywatność: swoją lub cudzą. Opisują wartość estetyczną dyskursu prywatności.

Książka może zainteresować badaczy prywatności z różnych dziedzin i dyscyplin naukowych, studentów kierunków humanistycznych, w tym dziennikarskich.

  • Kategoria: Kulturoznawstwo
  • Wydawca: OSDW Azymut
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • ISBN: 978-83-8012-089-1

Przeczytaj książkę «Transdyscyplinarność badań nad komunikacją medialną. T. 2: Osobiste - prywatne - intymne w przestrzeni publicznej» online:

Zostaw komentarz:

Możesz być zainteresowany:

Pozostań w kontakcie

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi książkami, subskrybuj nasz cotygodniowy biuletyn:

Sprzężenie zwrotne

Biblioteka

© 2020. Your Lib. All Rights Reserved.